Z ostatniej chwili: Strzelanina w szkole w kujawsko-pomorskim. 18-latek wszedł na teren szkoły z bronią i zaczął strzelać.

Strzały w szkole nr. 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Były uczeń Marek N. wszedł do szkoły z bronią, zaczął strzelać i odpalił dwie petardy. Ranne są woźna i uczennica. Napastnik został zatrzymany.

Napastnik kilkukrotnie strzelił w kierunku woźnej, która została ranna w brzuch. Obrażenia odniosła także 11-letnia uczennica, która ucierpiała od odpalonej petardy - ma rany uda i klatki piersiowej. Ich życiu nic nie zagraża.

Zamaskowany młody mężczyzna w wieku 18 lat, były uczeń tej szkoły, leczący się psychiatrycznie, wtargnął na teren szkoły i dokonał, można powiedzieć, aktu terrorystycznego. Zostały użyte materiały, które można zakwalifikować, jako materiały wybuchowe. Użył też broni palnej, z której oddał kilka strzałów w stronę pracowników oraz uczniów - powiedział wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Napastnik został obezwładniony przez pracownika szkoły. Potem został przekazany policji. Według nieoficjalnych informacji, 18-latek leczył się psychiatrycznie i niedawno wyszedł ze szpitala psychiatrycznego w Toruniu. Miał o tym mówić policjantom tuż po zatrzymaniu. Teraz jego słowa będą weryfikowane przez śledczych.

Gmina Brześć Kujawski na swojej stronie internetowej poinformowała, że sytuacja została opanowana. Rodzice odebrali już wszystkie dzieci ze szkoły

 

16 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 27 maja 2019 o 14:05

Komentarze

Zobacz również

Nawet 90% ludzi nie lubi słyszeć dźwięku swojego głosu nagranego w telefonie bądź kamerze wideo.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 19 września 2019 o 18:09

NASA poszukuje pracowników do badań laboratoryjnych. Za 10 tygodni leżenia w łóżku dzień i noc oferuje 18 tys. dolarów (71 tysięcy złotych).

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 19 września 2019 o 18:09 przez Defdef

W Brazylii każdy więzień może skrócić swój wyrok o cztery dni, czytając jedną książkę.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 18 września 2019 o 15:09 przez Defdef

John Carpenter to pierwsza osoba, która wygrała amerykańską wersję Milionerów. Mężczyzna w ostatnim pytaniu użył "telefonu do przyjaciela" tylko po to, żeby poinformować swojego ojca, że nie potrzebuje jego pomocy, bo zna odpowiedź na pytanie i za parę sekund będzie milionerem.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 18 września 2019 o 15:09

1-3% ludzi posiada zmutowany gen hDEC2, dzięki czemu mogą normalnie funkcjonować śpiąc 3-5 godzin dziennie.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 17 września 2019 o 20:09