Ta zagadka podzieliła internautów. Niewielu jest w stanie podać prawidłowe rozwiązanie
Cała zagadka oczywiście została zawarta w grafice tytułowej. Widzimy kilka cyfr i kilka równań z ich udziałem. 

W pierwszym równaniu wszystko się zgadza. 1 + 4 daje w końcu wynik 5, prawda? Schody zaczynają się dopiero dalej, kiedy pojawia się kolejne równanie. W nim mamy już 2 + 5 = 12, co kompletnie się nie zgadza. To jeszcze nic. Kolejne równanie jest jeszcze gorsze, ponieważ mamy w nim 3 + 6 = 21. Jak im to tak wychodzi?! 

Na samym końcu oczywiście pojawia się pytanie, w postaci równania (a jakżeby inaczej): 8 + 11 = ?

Wasze zadanie polega na odnalezieniu zależności między tymi wszystkimi równaniami tak, aby wyniki zaczęły się zgadzać. Jeśli uda wam się to osiągnąć, to ostatnie równanie nie będzie stanowiło problemu. Gotowi? W takim razie do dzieła! (odpowiedź znajduje się pod zdjęciem).
Poddajecie się? W takim razie zapraszamy pod odpowiedź. 

Chodzi o to, aby do każdego równania dodać też wynik z poprzedniego równania, wtedy wszystko zacznie się zgadzać. Zobaczcie zresztą sami (drugie równanie): 2 + 5 wcale nie równa się 12? Żaden problem! Jeśli dodacie do tego wynik z poprzedniego równia, czyli 5, to wyjdzie wam 12. 

Widzicie więc, że wynikiem ostatniego równania jest: 40. Jak wam poszło? 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 14 maja 2019 o 17:05 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 lipca 2019 o 18:07 przez e-wonsz
Makabryczne znalezisko na plaży! Dziesiątki martwych wielorybów z rozwleczonymi wnętrznościami
Dla pilota helikoptera, który wraz z turystami oblatuje Islandię dookoła, miał to być rejs jak każdy inny. Jednak kiedy maszyna przelatywała nad zachodnią częścią wyspy, w okolicach plaży Longufjorur, oczom zwiedzających ukazał się prawdziwie makabryczny widok. Dziesiątki wielorybów leżało bez życia na piasku, niektóre były częściowo zakopane, a w przypadku niektórych na wierzchu znajdowały się rozwleczone wnętrzności. Czegoś takiego nie spotyka się często. 

Zwierzętami, jakie znaleziono na plaży, były tzw. grindwale. Miejsce, w jakim utknęły na piasku, było bardzo trudno dostępne drogą lądową, dlatego jeśli pilot śmigłowca nie wypatrzyłby makabrycznego miejsca, być może świat nigdy nie dowiedziałby się o tej masakrze. Co jednak mogło się tam stać? 

Najbliższa miejscowość to Stykkishólmur, skąd policja pracuje już nad rozwiązaniem zagadki. Grindwale mają to do siebie, że wędrują w ogromnych grupach. Tutaj naliczono ich aż 60, jednak nie były to wszystkie martwe zwierzęta. Część z nich zakopana była bowiem w piasku. 

Grindwale doskonale radzą sobie na dużych głębokościach, kiedy polują na swój przysmak, jaki stanowią ośmiornice. Orientują się za pomocą echolokacji, która pozwala im nie tylko namierzać innych członków stada, ale również określać, jak daleko znajduje się dno morskie. Niestety w piaskowym mule ten rodzaj nawigacji często zawodzi, przez co całe stado wyprowadzane jest na płyciznę. W trakcie odpływu dochodzi często do sytuacji, kiedy grindwale znajdują się w sytuacji bez wyjścia, przez co zdychają na plaży suszone przez słońce. 

Prawdopodobnie tak tez było i tym razem. Zwierzęta wpłynęły na płytkie wody, być może w poszukiwaniu jedzenia, co okazało się wyrokiem śmierci dla całego stada. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 lipca 2019 o 19:07 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 lipca 2019 o 19:07 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 lipca 2019 o 18:07 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 lipca 2019 o 15:07 przez Defdef