Syn Słowaka zabitego przez ścigających się luksusowymi autami Polaków zabrał głos
Michał Onczo siedział na tylnym siedzeniu auta, które prowadził jego 57-letni ojciec, gdy zderzyli się z kompletnie ignorującym przepisy i zasady bezpieczeństwa na drodze Polakiem, biorącym udział w "zabawie" polegającej na ściganiu się luksusowymi autami po górskiej drodze.

Chłopak widział śmierć swojego ojca. Jego matka, która cudem przeżyła, do teraz leży w szpitalu i niewiadomo, czy odzyska sprawność. Teraz 21-latek po raz pierwszy zabrał głos w wsprawie w rozmowie z TVN24. "Pracowałem w Niemczech, gdzie spotkałem bardzo wielu normalnych ludzi z Polski. Nie spotkałem tam złego Polaka" - stwierdza. Złymi nazywa jednak sprawców śmierci taty. "Tylko ci młodzi i starszy, co się ścigali. Przekroczyli linię ciągłę. Nie znali drogi. Jechali we trójkę ze sobą i się ścigali. To było po prostu głupie" - zauważa (Polacy prawdopodobnie złamali jeszcze parę innych przepisów - przyp. red.). Chłopak chciałby, żeby zamiast w więzieniu, musieli odbywać karę w szpitalu, gdzie widzieliby cierpienie ofiar wypadków drogowych i rodzin. Jego zdaniem powinni też mieć obowiązek brać udział w pomaganiu ofiarom wypadków w rehabilitacji i trudnym, a czasem niemożliwym, wracaniu do zdrowia.  

30 września w okolicy miasta Dolny Kubin, leżącego około 40 km od polskiej granicy, trzej polscy kierowcy - m.in.dziennikarz motoryzacyjny i syn bogatego biznesmena, wyprzedzali inne samochody jadące wzdłuż linii ciągłej przed górskim zakrętem:Jadący z naprzeciwka Słowak nie miał szans ich zauważyć i zderzył się czołowo z jednym z samochodów. Moment tragedii zarejestrowała kamera umiejscowiona w wyprzedzanym przez nich aucie. Grozi im kilka lat więzienia.

W internecie zorganizowana jest zrzutka na pomoc rodzinie Słowaka, który zginął z rąk polskich piratów drogowych.
13 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 12 października 2018 o 11:10 przez kwiatlotosu
Źródło: TVN24/ słowackie media

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 04 października 2018 o 11:10 przez kwiatlotosu