Słuchawki AirPods od Apple są niebezpieczne dla ludzi - naukowcy ostrzegają!
250 ekspertów z 40 różnych krajów niemal jednogłośnie stwierdziło, że używanie AirPodsów może nieść ze sobą poważne konsekwencje dla zdrowia ludzi. Chodzi o tzw. promieniowanie niejonizujące elektromagnetyczne (EMF). 

Jest to rodzaj promieniowania emitowanego przez większość bezprzewodowych urządzeń. Oczywiście mamy z nim do czynienia już od dawna, jednak dopiero teraz wymyślono coś tak popularnego, co każdy człowiek wsadza sobie głęboko do ucha. Jest to źródło promieniowania EMF znajdujące się niebezpiecznie blisko ludzkiego mózgu. 

EMF wpływa na ludzki organizm w sposób, który na pewno nie jest dla nas dobry. Oczywiście nie wszyscy naukowcy zgadzają się w tej kwestii. Tak naprawdę przeprowadzono już bardzo wiele badań, których celem było udowodnienie, że EMF nie ma negatywnego wpływu na ludzi. 

Sprawa jest dość poważna. Wystarczy wziąć pod uwagę fakt, że zainteresowały się nią takie organizacje, jak WHO czy ONZ. Ich zdaniem należy przeprowadzić znacznie więcej badań w tej kwestii, aby ostatecznie udowodnić, czy tego typu promieniowanie stanowi dla użytkownika poważne zagrożenie. 

Jest nawet całe grono ekspertów, którzy uważają, że tego typu promieniowanie jest rakotwórcze i należy na nie uważać. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 13 marca 2019 o 19:03 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Takiego lata dawno u nas nie było. Szykujcie się na prawdziwą plagę, która już powoli się zaczyna
Ledwo zaczęła się wiosna, a już docierają pierwsze informacje o ukąszeniach. Z tym jednak nie ma żartów, bowiem nie są to zwykłe ugryzienia komarów czy innych denerwujących stworzeń. Mowa o ugryzieniach kleszczy. Eksperci donoszą, że w tym roku możemy spodziewać się prawdziwej plagi, a pechowcy mieli już przyjemność spotkać w parkach i lasach jednego czy dwa kleszcze. 

Skąd jednak to się bierze? Czy to przez łagodne zimy i wzrost temperatury na świecie? Nie! Wszystkiemu winne buki i dęby oraz opadające z nich żołędzie. Pewnie nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale co 5-8 lat buki i dęby wydają dużo więcej nasion niż zwykle. Na tych nasionach z kolei żerują myszy i inne małe ssaki. Dzięki temu ich liczebność gwałtownie wzrasta w tym właśnie okresie. 

Myszy z kolei są doskonałym żywicielem dla kleszczy i inkubatorem boreliozy. To właśnie z ich winy w tych latach dużo więcej kleszczy może zarażać groźną chorobą. Eksperci są zdania, że w tym roku kleszczy będzie naprawdę dużo i będą stanowiły zagrożenie aż do później jesieni. 

To jednak nie koniec, ponieważ prawdziwa plaga dopiero nadejdzie, a będzie to miało miejsce już w przyszłym roku, a więc 2020. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 26 marca 2019 o 20:03 przez e-wonsz
Linia lotnicza kompletnie pomyliła trasy i samolot poleciał do innego kraju. To wcale nie jest ponury żart
Latanie stało się w dzisiejszych czasach normą w krajach nieco lepiej rozwiniętych. W Polsce nie jest to już luksus, na który mogą sobie pozwolić tylko nieliczni z zasobnym portfelem. Latanie to po prostu kolejny środek transportu, na który stać osoby podróżujące po świecie. Oczywiście na małych dystansach to wciąż nie jest opłacalne, jednak na duże odległości często wychodzi nawet taniej od transportu naziemnego. 

Skoro więc wszyscy latamy samolotami, to na pewno wy również macie to już za sobą. Na wakacje, w interesach, do rodziny - każdy gdzieś lata. Wyobraźcie sobie jednak sytuację, w której lecicie w określone miejsce, bo macie taką potrzebę. Kiedy jednak zbliżacie się do lądowania i pilot oznajmia, gdzie dokładnie znajdziecie się za moment, z głośnika nie pada nazwa miasta, do którego zmierzaliście. Znajdujecie się w zupełnie innym kraju oddalonym od miejsca waszej destynacji o kilka tysięcy kilometrów. Co wy na to? 

Pewnie myślicie sobie, że to dobry scenariusz na absurdalną komedię. Zdziwimy was więc, bo takie coś wydarzyło się naprawdę. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 26 marca 2019 o 20:03 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 marca 2019 o 10:03 przez jatoja
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 marca 2019 o 11:03 przez jatoja
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 marca 2019 o 11:03 przez jatoja