e-wonsz

Jest z nami od: 2017-08-31 14:00:07
Ostatnie logowanie: 2019-01-24 08:25:20
Opublikował wiedzy: 1007
Data urodzenia: ukryta
Kilka słów o mnie: -
W jaki sposób poprawnie zapisuje się literę „X”? Ten obrazek wywołał prawdziwe darcie kotów w sieci
Żyjemy w czasach, w których pisanie ręczne odchodzi do lamusa. Jeśli nie chodzisz już do szkoły, a twój zawód nie wymaga posiadania długopisu, dzięki któremu zapełniasz całe kartki swoim odręcznym pismem, to na pewno piszesz coś odręcznie „od wielkiego dzwonu”. 

Lista zakupów (choć i to pewnie rzadko, bo od czego mamy notatnik w telefonie), podpisywanie umów, pisanie oświadczeń itp. Do tego wszystkiego niektórzy prowadzą jeszcze kalendarz lub posiadają fizyczny notatnik, w którym zapisują ważniejsze rzeczy. Jednak stanowią oni zdecydowaną mniejszość. Za kilkanaście lat pewnie będzie ich jeszcze mniej. 

Ostatnio jednak w internecie rozgorzała prawdziwa kłótnia dotycząca „poprawnego sposobu zapisywania litery X”, a wszystko zaczęło się od pewnego wpisu na Twitterze. Wierzcie lub nie, ale inni ludzie prawdopodobnie robią to inaczej niż wy. Chcecie się przekonać? Zapraszamy dalej! 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 23 stycznia 2019 o 20:01 przez e-wonsz
Była znana na całym świecie z tego, że wychodzi w góry w samym bikini. W trakcie ostatniej wyprawy zamarzła na śmierć
Gigi Wu znana również, jako Wu Chi-Yun to znana na całym świecie instagramerka oraz blogerka pochodząca z Tajwanu. Być może jej nie kojarzycie, i nie ma w tym nic dziwnego, jednak musicie wiedzieć, że dziewczyna zdobyła popularność dzięki temu, że chodziła po górach w samym bikini. Stąd też jej pseudonim Bikini Hiker. 

Jej profil był oglądany i obserwowany przez setki tysięcy osób, a sama Gigi Wu była naprawdę oddana swojej pasji. Bikini było tylko dodatkiem, dzięki któremu zdobyła popularność, jednak jej prawdziwą miłość stanowiło chodzenie po górach. Piszemy w czasie przeszłym, ponieważ Gigi niedawno zmarła. 

Tajwanka wyszła w góry 11 stycznia br. w obrębie powiatu Nantou w swoim rodzinnym kraju. Wycieczka nie zapowiadała się niebezpiecznie, jednak Gigi zwykle chodziła wszędzie sama, co stanowiło poważne niebezpieczeństwo. Już niejednokrotnie dzieliła się na swoim instagramie zdjęciami poobijanych nóg czy poważnych skaleczeń, które były rezultatem nieszczęśliwych wypadków w trakcie wspinaczki. 

Tym razem niestety Gigi nie powróciła już ze swojej ostatniej wyprawy. 17 stycznie wysłała wiadomość alarmową z prośbą o zawiadomienie lokalnych oddziałów ratunkowych za pośrednictwem swojego telefonu satelitarnego. Jak sama twierdziła, zaliczyła upadek na dno niedostępnego wąwozu z wysokości około 20 metrów. Ze względu na liczne urazy nie była w stanie nawet się ruszyć. 

Ekipa ratunkowa wyruszyła, niestety przybyli za późno. Temperatura nocą w tamtej partii gór spadła do około 2 stopni Celsjusza, przez co organizm Gigi po prostu się wychłodził na śmierć. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, ekipa nie mogła odzyskać ciała dziewczyny od razu. Musieli rozbić obóz w okolicy wąwozu i podchodzić kilka razy do całej akcji. W końcu się udało i ciało dziewczyny trafiło do rodziny. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 23 stycznia 2019 o 20:01 przez e-wonsz
Medyczna marihuana jest już w Polsce! Ile kosztuje, jak długo trzeba czekać i czy każdy lekarz wyda receptę?
Po tylu latach starań, walki oraz czekania na to, aż wszystkie urzędy odwalą swoją papierkową robotę. Po tylu latach bezsensownego załatwiania sobie „towaru” z ciemnej bramy. Po tylu latach otrzymywania niepewnego suszu od ulicznych handlarzy narkotykami. Pacjenci w Polsce w końcu się doczekali - medyczna marihuana dostępna jest już w aptekach i każdy może ją dostać. 

Czy jednak na pewno każdy? Wszystko oczywiście zależy i to zależy od bardzo wielu rzeczy. Pewnie zastanawiacie się również, jak dużo może kosztować specyfik, jak długo trzeba czekać na jego wydanie, czy każdy lekarz może wypisać receptę itd. Znamy odpowiedzi na te pytania. 

 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 23 stycznia 2019 o 18:01 przez e-wonsz
Źródło: https://noizz.pl/nauka-i-technologia/medyczna-marihuana-qanda-wszystko-co-musisz-wiedziec/fyqzvbm
Wybrali się na Śnieżkę z plażowym sprzętem - to zdjęcie wywołało prawdziwą burzę w sieci
Któż z nas nie lubi weekendowych wypadów w góry? Nieco pracy nóg, trochę wyrzeczeń (w końcu najlepiej wybierać się w góry o wschodzie słońca, a więc trzeba wcześnie rano wstać) i możemy cieszyć się zapierającymi dech w piersi widokami. Im większy stopień trudności, tym większa satysfakcja i - na ogół - lepsze wrażenia wzrokowe. 

Jednak chodzenie po górach zimą to już zupełnie inna para kaloszy. Do tego trzeba mieć już najlepiej nieco bardziej profesjonalny sprzęt, doświadczenie i pojęcie o tym, co zamierza się zrobić. 

Góry zimą potrafią być bowiem bardzo niebezpieczne i nie jest to tylko i wyłącznie domena wielotysięczników. Nasze polskie góry również potrafią być okrutne. 

Pewnie właśnie dlatego powyższe zdjęcie wywołało taką burzę w sieci. O co jednak w nim chodzi i co na nim widnieje? Tego dowiecie się dalej. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 stycznia 2019 o 21:01 przez e-wonsz
WHO: antyszczepionkowcy są największym zagrożeniem dla światowego zdrowia
Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała swoją coroczną listę największych zagrożeń dla zdrowia wszystkich ludzi na świecie i jedno z pierwszych miejsc zajmują... antyszczepiokowcy.

„Niechęć lub odmowa szczepienia, pomimo dostępności szczepionek, grozi odwróceniem postępu w walce z chorobami, którym można zapobiegać dzięki szczepionkom"

- napisali członkowie grupy.

„Szczepienia są jednym z najbardziej opłacalnych sposobów unikania chorób - obecnie zapobiegają 2-3 mln śmiertelnych przypadków rocznie, a kolejne 1,5 miliona można by było uniknąć, gdyby globalny zasięg szczepień się poprawił.”

Członkowie WHO twierdzą, że walka z antyszczepionkowcami jest bardzo ciężka. W dużej części ich członkowie to osoby wierzące w wiele tzw. teorii spiskowych, a więc są to ludzie mający sobie za nic opinię lekarzy czy innych uznanych specjalistów. Przecież twórcy filmów z żółtymi napisami na YouTube wiedzą lepiej.

Powodów ich działania można wymienić bardzo wiele. Wśród tych najważniejszych pojawiają się: troska o własne dzieci i brak zaufania do specjalistów. Można tu jednak również wymienić ziarno niepewności zasiane przez członków grup sprzeciwiających się obowiązkowi szczepień. 

Ludzie ci twierdzą, że chcą mieć wybór. Nie rozumieją jednak, że wybór nie jest czymś, na co można sobie w tym przypadku pozwolić. Ludzie poczuli się również zbyt komfortowo i zbyt pewnie, ponieważ wiele lat temu udało się już pokonać najgroźniejsze dla nas choroby, które swego czasu dziesiątkowały całe miasteczka, kraje a nawet kontynenty. 

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 stycznia 2019 o 21:01 przez e-wonsz
Biedronka i Lidl na kolanach? Sklepy Żabka przejmą ogromną część rynku!
Niedzielny zakaz handlu uderzył w naprawdę wiele osób. Zaczynając od tych, którzy w tygodniu nie mają kompletnie na nic czasu i jedynym dniem, w którym mogli zrobić duże zakupy na cały tydzień, była właśnie niedziela. No a kończąc na tych, którzy po prostu są właścicielami sklepów i nie w smak im jest tracić cały dzień utargu, w trakcie którego na ogół przychodzi nawet więcej klientów. Oczywiście pozostaje jeszcze możliwość pracy samego właściciela i jego rodziny, ponieważ oni mogą zarządzać sklepem otwartym w niedziele, ale co jeśli ktoś ma kilka punktów i nie ma jak ich wszystkich obsłużyć? 

Oczywiście kilka grup jest też zadowolonych z takiego obrotu spraw. Jedną z nich - jeśli nie jedyną - są ludzie pracujący w sklepach. W końcu wszyscy mogą mieć wolne niedziele, a nie inne dni tygodnia, jak miało to miejsce do tej pory, no i nie mają w tej kwestii zbyt wiele do gadania. 

Okazuje się jednak, że sklepy typu Biedronka czy Lidl całkiem nieźle sobie radzą i nie odczuwają na sobie negatywnych skutków wprowadzenia zakazu handlu. Podobnie sprawa ma się ze sklepami sieci Żabka czy Fresh, które funkcjonują, jako „placówki pocztowe”. 

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, jednak Żabka nie powiedziała nawet jeszcze ostatniego słowa. Planują oni bowiem wprowadzić takie zmiany, dzięki którym staną się liderami na rynku. O czym konkretnie mowa? Zapraszamy dalej! 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 stycznia 2019 o 20:01 przez e-wonsz
Facetom przestały podobać się kobiece piersi
Co mężczyźni lubią w kobietach? Pewnie odpowiedź większości facetów na to pytanie byłaby różna w zależności od tego, w jakiej sytuacji i kto zadawałby to pytanie. Jeśli pytanie zostałoby zadane przez partnerkę, to na pewno odpowiedzi byłyby bardzo przemyślane oraz wyważone. Wśród nich znalazłyby się pewnie takie, jak: oczy, dusza, inteligencja i wiele innych. 

Jeśli jednak pytanie zostałoby zadane w gronie kolegów od piwka, to na pewno padłoby mnóstwo odpowiedzi typu: figura, usta, twarz, tyłek, no i wreszcie piersi. No bo który mężczyzna nie lubi kobiecych piersi? No właśnie! Okazuje się, że mężczyźni tracą zainteresowanie kobiecymi piersiami. 

Jakie są tego przyczyny i o co w tym w ogóle chodzi? 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 stycznia 2019 o 23:01 przez e-wonsz
Jak myślicie? Ile wynosi najwyższa renta w Polsce? Nie będziecie mogli w to uwierzyć!
Kojarzycie te wszystkie amerykańskie filmy, w których starsi ludzie jeżdżą na dalekie wakacje, przeżywają przygody i wydają pieniądze na prawo i lewo? Pewnie wydaje wam się, że to reżyserska fikcja i podobne rzeczy raczej nie zdarzają się w prawdziwym życiu. Jeśli macie podobne odczucia, to musimy was rozczarować, bo jesteście w błędzie. Takie rzeczy się zdarzają i to zdarzają się nawet w naszym kraju. 

Pewnie się zdziwicie, lecz świadczenia emerytalne oraz renty potrafią być wypłacane w naprawdę dużych kwotach, a coroczna waloryzacja dla niektórych oznacza wzrost emerytury nie o kilka złotych, lecz nawet o kilkaset złotych. Ile więc wynoszą rekordowe świadczenia w Polsce i dlaczego są one aż tak wysokie? Zapraszamy dalej. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 stycznia 2019 o 22:01 przez e-wonsz
Wszyscy robią was w konia! Blue Monday to jedna wielka ściema
Właśnie mija najbardziej depresyjny dzień w roku, powszechnie zwany „Blue monday”. Według definicji przypada on na trzeci poniedziałek stycznia - czyli w roku 2019 wypadło na dzień 21 stycznia. Do roku 2011 był to ostatni poniedziałek pełnego tygodnia stycznia, więc daty czasem się nie zgadzały. W tym roku jednak nie robiłoby to nawet większej różnicy. 

Blue monday to najbardziej depresyjny dzień w całym roku. Pomysłodawcą teorii był Cliff Arnal, psycholog i były współpracownik Uniwersytetu w Cardiff. Data została wyznaczona na podstawie skomplikowanego który został stworzony przez psychologa. Zawierały się w nim czynniki meteorologiczne, ekonomiczne oraz psychologiczne. 

Dziś na Facebooku na pewno natknęliście się na wiele wpisów dotyczących właśnie „niebieskiego poniedziałku” (dosłowne tłumaczenie). Wielu z was pewnie nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że zostaliście oszukani. O czym konkretnie mowa? Zapraszamy dalej. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 stycznia 2019 o 20:01 przez e-wonsz
Mężczyzna wstrzykiwał sobie własne nasienie przez 18 miesięcy, aby w ten sposób leczyć bóle pleców
Ach gdzież bylibyśmy bez internetu? Wielka sieć daje nam możliwość poznawania najdalszych zakątków świata, krajobrazów, kultury i wielu innych, bez wychodzenia z domu. Możemy urządzać sobie dalekie wycieczki za pomocą aplikacji Google Street View. Możemy oglądać najdalsze zakątki naszej planety z góry, za pomocą Google Maps i dołączonych do niej zdjęć satelitarnych. Możemy wreszcie porozmawiać z ludźmi mieszkającymi w najbardziej egzotycznych miejscach - czy to głosowo czy też tekstowo. Możemy jednak również poznać wiele rzeczy, o których nawet nam się nie śniło. Możemy poznawać dziwne rytuały dalekich kultur, które dla nas są całkowicie niezrozumiałe. Możemy poznawać dzikie zwierzęta, których wygląd niejednokrotnie nas zaskoczy. 

Możemy jednak również przekonać się o ludzkiej głupocie oraz o tym, jak daleko może one się posunąć. Mieliśmy więc już wiele wyzwań, które złośliwi zwykli nazywać „selekcją naturalną”, mieliśmy dziwnych ludzi robiących dziwne rzeczy, a teraz mamy mężczyznę, który przez 18 miesięcy wstrzykiwał sobie własne nasienie. Nie wierzycie? Zapraszamy dalej! 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 stycznia 2019 o 20:01 przez e-wonsz
Następna