Losowe wpisy

McDonald's znów rozdaje kawę za darmo
Promocja już od 5 marca do 18. Przez dwa tygodnie w sieci McDonald's dostaniemy kawę czarną, białą lub cappucino całkowicie za darmo. W dni powszednie do godziny 10:30, natomiast w weekendy aż do 11. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 04 marca 2018 o 22:03 przez jatoja
Znamy zarobki księży w Polsce

Portal Fakt ujawnił, ile zarabiają księża w Polsce. Początkujący wikary z Mazowsza dostanie 800 zł miesięcznie, starszy 1400 zł. Notariusz w kurii biskupiej 2000 zł. Tyle samo dostanie kapelan w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Autorzy piszą tez, że Warszawski metropolita zarbaia 2 tys. zł, kapelan więzienny 2,2 tys. zł, o 100 zł więcej dostanie kapelan w policji. Probostwo w Opolu, to zarobki rzędu 2,4 tys. zł. Najbardziej opłaca się księżowanie w dużych miastach. Wikary w Krakowie może liczyć na 3,5 tys. zł, a wikary w stolicy 3,7 tys. zł. Główny ksiądz parafii wojskowej dostanie 5,2 tys. zł, opiekun parafii w Płocku 5,3 tys. zł. Proboszcz w Krakowie zaś zarabia około 8 tys. zł. Proboszcz-dziekan w archidiecezji warszawskiej może liczyć na 10 tys. zł. Biskup polowy w stopniu generała dostaje 10,7 tys. zł.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 lutego 2019 o 12:02 przez Defdef
Kobieta wychodzi z 2-letniej śpiączki po podaniu leku. Nagranie szokuje
Kobieta, którą widzicie na nagraniu ma na imię Tracy i była w śpiączce przez ostatnie dwa lata. Na wideo widzimy dzień, w którym rodzina zabrała ją do szpitala, w którym specjalizują się w wyprowadzaniu pacjentów ze śpiączki. Tracy po podaniu leku odzyskała część świadomości, co bardzo wyraźnie widać na nagraniu.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 17 listopada 2018 o 10:11 przez MarcinZfejsa
Źródło: youtube
Justyna Żyła skomentowała swój fatalny występ w Tańcu z Gwiazdami!
Najmocniejsze słowa padły z ust Iwony, dla której taniec Justyny był “masakrą”. Andrzej Grabowski także nie pozostawił suchej nitki, choć zrobił to w subtelniejszy sposób. Justyna Żyła nie miała okazji od razu odpowiedzieć na ataki. Zrobiła to dopiero po zakończeniu pierwszego odcinka, w czasie wywiadów z mediami. Co ona sama o tym wszystkim myśli? 

W jednym z wywiadów powiedziała: “Przykro mi się zrobiło, bo na widowni siedziały dzieciaki i nie do końca jury musiało niektóre kwestie poruszać”. W innym z kolei, który możecie zobaczyć niżej, powiedziała, że za tydzień czuje, że pójdzie jej lepiej.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 02 marca 2019 o 13:03 przez Defdef
W Sanatorium Miłości występują PODSTAWIENI aktorzy? Internauci odkryli, że Pani Wiesława jest aktorką
Chodzi o 65-letnią Wiesławę Kwiatek, jedną z najbardziej przebojowych i głośnych mieszkanek uzdrowiska. Jak się okazuje, Wiesia od dawna występuje w produkcjach telewizyjnych. Pojawiła się między innymi w Na dobre i na złe, Samym życiu i Gliniarzach. Oczywiście, nikt nie ma do niej żalu o to, że dorabia sobie do emerytury. Kłopot w tym, że zaledwie trzy miesiące temu nagrywała dla Polsat Cafe odcinek programu Nieoczekiwana zmiana, w którym wystąpiła ze swoim partnerem Waldkiem. Ujawniła wówczas, że są parą od 10 lat, a cieniem na ich wspólnym życiu kładzie się nieznośny zwyczaj Waldka pozostawiania skarpetek na podłodze po skończonym seksie. Tymczasem w Sanatorium miłości Wiesława podaje się za singielkę, szukającą miłości. Po śmierci męża 16 lat temu, próbowałam na nowo ułożyć sobie życie, ale bez powodzenia - wyznała w programie TVP. Starając się wypełnić tę lukę, za namową koleżanki próbowałam nawet aktorstwa. Która wersja życia Wiesławy jest prawdziwa? Ta, w której jest ona spragnioną miłości wdową, przedstawiana na potrzeby TVP czy ta opracowana na zamówienie Polsat Cafe, w której Kwiatek jest szczęśliwą partnerką Waldka, uprawiającą z nim seks bez skarpetek? A może żadna z nich?
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 05 lutego 2019 o 13:02 przez jatoja
Komary częściej gryzą ciebie niż twoich znajomych? Naukowcy odkryli dlaczego tak mocno je przyciągasz
Na Ziemi żyje ponad 3 000 różnych gatunków komarów. Zaledwie kilka z nich specjalizuje się w gryzieniu ludzi. Zdecydowana większość z nich po prostu korzysta z okazji, gryząc to, co akurat się nawinie. Nic zresztą dziwnego, tak to już wszystko w naturze wygląda, że z jedzeniem bywa krucho, a więc nie ma co wybrzydzać. Są jednak takie komary, które wybierają ludzką krew i ta należy do ich ulubionych. 

Są to m.in. gatunki Aedes aegypti oraz Anopheles gambiae. Niestety przenoszą one również groźne choroby. Te pierwsze zika oraz denga a te drugie pasożyty wywołujące malarię.

Dzisiaj jednak zagłębimy się w ten temat jeszcze bardziej. Komary bowiem potrafią być wybredne w obrębie samych ludzi - nie wybierają każdego, a mają swoje ulubione typy. Pewnie sami to zauważyliście, że w towarzystwie zawsze jest ktoś, kogo komary gryzą znacznie częściej niż innych. 

Co on jednak ma w sobie takiego, ze wybierają właśnie jego? W czym tkwi jego wyjątkowość? Naukowcy spróbowali odpowiedzieć na to pytanie. Jak im poszło? Przekonajcie się sami. 

 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 27 sierpnia 2018 o 16:08 przez e-wonsz
Jest na drugim miejscu w Europie, a turyści go pokochali. Polacy jednak go nienawidzą - poznajcie niezwykły blok z Gdańska
Mówi się, że po drugiej stronie trawa zawsze wydaje się być nieco bardziej zielona. Oznacza to po prostu tyle, że każde inne miejsce, niż to w którym mieszkamy, wydaje nam się być ciekawsze i znacznie bardziej atrakcyjne. Nic zresztą dziwnego. Nawet jeśli przyszłoby nam mieszkać w najpiękniejszym miejscu na całej planecie, to na pewno po pewnym czasie te wszystkie widoki w końcu by nam się znudziły i wszystko inne uważalibyśmy za znacznie piękniejsze. 

Tak niestety dzieje się zawsze i nie powinniśmy winić samego miejsca, w którym mieszkamy. Zwykle również bywa tak, że znacznie bardziej cenimy rzeczy, które nie znajdują się w naszym własnym kraju. Wszystkie kierunki wakacyjne wydają się być jakieś takie znacznie bardziej atrakcyjne tylko dlatego, że dzielą nas od nich tysiące kilometrów. 

Można to więc podsumować krótkim powiedzeniem: cudze chwalicie, swego nie znacie. Niewiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że w Gdańsku stoi jeden z najbardziej znanych - przynajmniej pod pewnym konkretnym względem - budynków w całej Europie. Tak ściślej rzecz ujmując, jest on na drugim miejscu. O czym jednak konkretnie mowa? Zapraszamy dalej. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 07 stycznia 2019 o 20:01 przez e-wonsz
Ta mała koala przytula się do pluszowego misia, podczas gdy urzędnicy decydują o tym, czy zabiją jej mamę
Wszystkie torbacze w rejonie Otawy w Australii przechodzą rutynowe badania. Jeśli są chore, władze nie decydują się na leczenie zwierząt, ale ich uśpienie. W ten sposób kontroluje się populację, gdyż - podobno - torbaczy w tym rejonie żyje za dużo, żeby zachować równowagę w ekosystemie.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 04 grudnia 2017 o 16:12 przez lordvader
Źródło: twitter.com
Wybrani kandydaci są sporym zaskoczeniem (dla innych rozczarowaniem). Swoją kandydaturę zgłosili bowiem m.in. Julia Jaroszewska, która brała udział w programie "Projekt Lady", Kasia Nova, Leszek Stanek, Natasza Urbańska, Laura Samojłowicz, Michał Szpak oraz Siostry Godlewskie. Niepotwierdzona była kandydatura Sławomira. Jego fani nie ukrywali, że liczyli na to, że to on będzie reprezentować Polskę.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 09 lutego 2018 o 12:02 przez jatoja
Źródło: https://www.pudelek.pl/artykul/124781/oto_oficjalna_lista_polskich_kandydatow_na_eurowizje_znacie_kogos/
Gekon który został zamknięty w bursztynie 54 miliony lat temu.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 04 maja 2019 o 14:05 przez MarcinZfejsa
Losuj kolejne