Losowe wpisy

Czy można nagrywać policjanta? Lepiej to wiedzieć, zanim dojdzie do interwencji
Prawo nie precyzuje zasad nagrywania policjanta, np. podczas kontroli drogowej. Dlatego jest to legalne, a policjant nie ma podstaw, by zakazać filmowania swojej pracy, o ile nie utrudnia to jego interwencji. Należy więc zapewnić mu przestrzeń do podjęcia działań, a swoich praw dochodzić później, między innymi na podstawie nagrania, na komisariacie czy w sądzie. Inną sprawą jest, czy można takie nagranie upublicznić np. w serwisie YouTube. Spór o to, czy zwykły policjant na służbie jest osobą publiczną, sięgnął już Sądu Najwyższego, a w konkretnej sprawie policjantki z Trzebnicy zakończy się prawdopodobnie w trybunale w Strasburgu. Do tej pory, publikujac nagranie np. w internecie, musimy pamiętać, czy "ma to inną funkcję niż tylko stygmatyzację danej osoby" i liczyć się, że policjant może nam wytoczyć proces cywilny. Dla własnego bezpieczeństwa bezpiecznie jest np. w takim upublicznianym nagraniu zamazać twarz policjanta. Zdrugiej strony policjant, nawet jeśli nie zostanie uznany za osobę publiczną, to na pewno jest funkcjonariuszem publicznym. Oznacza to, że w przypadku kolportowania nagrań o jego niewłaściwym zachowaniu możemy pozwolić sobie na więcej niż w przypadku tzw. zwykłego obywatela, a on sam musi mieć wyższe standardy postępowania i liczyć się z możliwością krytyki w stopniu szerszym niż w przypadku przeciętnego Kowalskiego.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 stycznia 2018 o 09:01 przez kwiatlotosu
Źródło: polskie prawo; Policja; http://wyborcza.pl/7,75398,22630102,policjant-lamie-prawo-media-nie-pokaza-jego-twarzy-precedensowy.html
Jeśli chodzi o relacje z partnerem, każda kobieta ma przed nim podobne tajemnice. Nigdy się do tego nie przyzna, ale…
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 02 lipca 2018 o 11:07 przez lordvader

Caitlyn zgodziła się na pewien eksperyment. Jej mąż Coli przez tydzień wybierał jej ubrania. Warunek był jeden: musiała zgodzić się na wszystko!

"Po pierwsze zaskoczyło mnie, jak poważnie mój mąż podszedł do tego zadania" - opowiada Caitlyn. "Codziennie rano uważnie przeglądał moją szafę i dobierał poszczególnie części garderoby".

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 lipca 2018 o 20:07 przez lordvader
Przed nami zmiana czasu na letni. Wiadomo już, kiedy zrobimy to po raz ostatni i przy jakim czasie zostaniemy
Przed nami zmiana czasu. Po raz kolejny będziemy przestawiać swoje zegarki (chociaż pewnie w większości przypadków same zegarki zrobią to automatycznie). Zmiana czasu na letni wypadła na dzień z 30 na 31 marca, a więc już niebawem. Będziemy się „cofać”, a więc przestawiać wskazówki z godziny 2 na 3, przez co zabrana nam zostanie cała godzina snu czy też godzina imprezowania w sobotni wieczór. 

I znów to samo. Znów doświadczymy tzw. jet laga, ciężko nam będzie się przestawić, przez pierwsze kilka dni organizm będzie walczył z nowym czasem, aż w końcu wszystko wróci do normy i się do tego w pełni przyzwyczaimy. Jest to pewien problem, który został zauważony już jakiś czas temu.

Parlament Europejski od dłuższego czasu pracował nad prawem znoszącym przymus zmiany czasu w państwach członkowskich UE. Ustawa została przegłosowana i powoli wchodzi w życie. Wiemy już nawet, kiedy zmiany czasu dokonamy po raz ostatni i na jakim czasie pozostaniemy. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 28 marca 2019 o 18:03 przez e-wonsz

Chyba wszyscy kochamy lato. Spędzamy wtedy więcej czasu na łonie natury, cieszymy się przyrodą, słońcem i powietrzem. Tym łatwiej jednak o jakieś niebezpieczeństwo i zagrożenie. Latem pojawia się też czas bosych stop, a chodzenie boso po trawie zwiększa ryzyko urazów – można nadepnąć na coś ostrego lub gryzącego. 

Przekonała się o tym Elisabeth Nordgarden, mama 3-letniego Kristoffera, która pozwoliła synkowi biegać boso po trawie. Gdy malec przybiegł nagle do mamy mówiąc, że go boli, kobieta nie podejrzewała, że stało się coś poważnego.

„Byłam z dziećmi u moich dziadków. Nagle Kristoffer zaczął nieco popłakiwać i wspiął się na moje kolana. Pomyśleliśmy, że ugryzła go osa, albo że zadrapał się o gałąź” – powiedziała Elisabeth.

Nie sądziła, że ten dzień okaże się jednym z najdramatyczniejszych w jej życiu. Mniej więcej 15 minut później stopa Kristoffera zaczęła puchnąć i stała się sina. 

„Karetka i helikopter pojawiły się bardzo szybko. Ratownicy powiedzieli, że Kristoffer został ukąszony przez żmiję i zabrali go do szpitala” – powiedziała Elisabeth.

Chłopiec natychmiast otrzymał antidotum. Jego stan zaczął się poprawiać i wydawało się, że wszystko będzie w porządku. Jednak nagle stan dziecka bardzo się pogorszył. Okazało się, że chłopiec krwawił wewnętrznie w jelicie.

 

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 19 września 2018 o 01:09 przez Defdef
Odnaleziono poszukiwane nastolatki – Klaudię Bury, Dominikę Nagórną, oraz Anię Nagórną, które zaginęły w Boże Narodzenie. 29 grudnia ok. godz. 6. rano policjanci, przy wsparciu rodziny, sąsiadów i znajomych nastolatek, rozpoczęli przeczesywanie okolicy Tryńczy na Podkarpaciu, wzdłuż koryta rzeki. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 29 grudnia 2017 o 17:12
Ludzkie oczy nie zmieniają swojego rozmiaru od urodzenia.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 07 października 2017 o 15:10 przez MarcinZfejsa
Źródło: Encyklopedia PWN
Agnieszka Kaczorowska przerywa milczenie
Miesiąc temu Popek powiadomił fanów, że wystąpi w tańcu z gwiazdami. jego partnerką miała być znana "Bożenka z Klanu", czyli Agnieszka Kaczorowska. Po jakimś czasie do mediów trafiła informacja, że 25-letnia tancerka, która dorobiła się już własnej szkoły tańca zrezygnowała z nauki kontrowersyjnego rapera. Teraz zdradziłą dlaczego podjęła taką decyzję. Okazuje się, że twarz Popka nie pasowała Kaczorowskiej do wizerunku jej szkoły. "Nie ma co komentować tego, czy chciałam, czy nie chciałam tańczyć z Popkiem. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby osoba, z którą pracuję, była pracowita. Trenujemy u mnie w szkole, a to poniekąd ważne, kto się w tej szkole pojawia" - powiedziała Kaczorowska w rozmowie z "Plejadą".
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 lutego 2018 o 14:02 przez jatoja
Źródło: Plejada
Ruch "BirthStrike" w Polsce. Kobiety nie chcą mieć dzieci przez "ekologiczny armagedon w 2050 roku"
Rok 2050 to symboliczna data początku katastrofy klimatycznej, jakiej świat nie widział. Naukowcy twierdzą, że doprowadzi do upadku naszej cywilizacji. Końców świata przeżyliśmy już wiele, ale ten wydaje się najbardziej prawdopodobny. Coraz więcej osób na poważnie martwi się o los przyszłych pokoleń, a zwłaszcza własnych dzieci. Dlatego niektórzy... rezygnują z bycia z rodzicami. "Po co wydawać na świat dziecko, które umrze w męczarniach" - mówią uczestniczki BirthStrike. "To egoistyczne. Nie zrobię tego małemu człowiekowi" - dodają.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 12:06 przez jatoja
Wesołowski nie wysłał córki do przedszkola bo „Boi się głupoty innych osób”. Wpis aktora szokuje
Jakub Wesołowski to aktor i celebryta znany głównie z telenoweli „na Wspólnej”. W ostatnim czasie Wesołowski próbuje również sił w coachingu usiłując mówić ludziom jak mają żyć. Głośno było m.in. o organizowanym przez nim show coachingowym mającym być połączeniem mentoringu z magią, iluzją i teatrem. Teraz 33-latek postanowił podzielić się z fanami swoimi głębokimi przemyśleniami na temat ojcostwa. W wpisie blogowym oznajmił, że nie chciał posłać swojej córki Róży do przedszkola, bo tam mogłaby zostać ogłupiona: „Jestem też ojcem, który bał się puścić dziecko do przedszkola. Obawiałem się, że nabierze cech, których bym nie chciał, żeby posiadała. Boję się głupoty innych osób, boję się postaw czy zachowań, które są tam obecne, a których nie pochwalam. Dlatego nie chciałem, żeby Róża szła tam za szybko. Uważałem, że nikt nie stworzy mojej córki piękniej niż moja Aga. Dlatego zależało mi, żeby Róża jak najdłużej była z nią. Na szczęście ostatnio Aga znalazła idealne miejsce i udało jej się mnie przekonać. Róża poszła do przedszkola i przynosi do domu masę cudownej energii” - wyznał celebryta i mentor.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 06 lutego 2019 o 10:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: pudelek.pl
Losuj kolejne